Doğal Progesteron İçeren İlaçlar
19 Mayıs 2017
Progesteron Eksikliği Bitkisel Tedavi
16 Ağustos 2017

Progesteron Hapı

Uzman Desteği Alın

Progesteron Hapı

Progesteron hapı, progesteron ilaç yan etkileri, progerteron hormonu bitkisel hap. Progesteron hapı hakkında bilgilerin bulunduğu makale.

Progesteron hapı hakkında bilgilerin bulunduğu bilgi amaçlı makale. Progesteron hapı makalesinde bitkisel yan etkisi olmayan hapın içeriğinden söz edeceğiz.

Progesteron Hormonuna Faydalı Bitkiler

Adaçayı

Adaçayı, kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Aslan Pençesi

Aslan pençesi, FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Hayıt Tohumu

Hayıt tohumu, yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen, idrar söktürücü özelliği olan bitki özellikle kadınlar için faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Sarısabır

Sarısabır, regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Civan Perçemi

Civan perçemi, kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Progesteron hormonunu dengeleyen bitkileri okudunuz. Progesteron hormonu bitkisel tedavisi için detaylı bilgi için bize ulaşın. Progesteron hormonu hakkında detaylı bilgi için uzman hekime danışınız.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.