Doğal Progesteron İçeren İlaçlar

Progesteron Bitkisel Tedavi
19 Mayıs 2017
Progesteron Hapı
15 Haziran 2017

Doğal Progesteron İçeren İlaçlar

Uzman Desteği Alın

Doğal Progesteron İçeren İlaçlar

Doğal Progesteron İçeren İlaçlar, doğal progesteron içeren bitkiler, progesteron içeren bitki. Doğal Progesteron İçeren İlaçlar hakkıda yazılmış makale.

Doğal Progesteron İçeren İlaçlar hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Doğal Progesteron İçeren İlaçlar içeriği makalenin devamında yer almaktadır. Doğal progesteron içeren ilaçları üretiminde kullanılan bitkiler makalede yer almaktadır.

Progesteron Hormonuna Faydalı Bitkiler

Aslan Pençesi

FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Adaçayı

Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Civan Perçemi

Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen, idrar söktürücü özelliği olan bitki özellikle kadınlar için faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Sarısabır

Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Doğal Progesteron İçeren İlaçlar hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Doğal progesteron içeren bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Doğal progesteron içeren kür satın almak için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.