Progesteron Hormonu Artıran Bitkiler

Progesteron Eksikliği Bitkisel Tedavi
16 Ağustos 2017
Progesteron Düşüklüğü Nasıl Tedavi Edilir
13 Eylül 2017

Progesteron Hormonu Artıran Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Progesteron Hormonu Artıran Bitkiler

Progesteron hormonu artıran bitkiler, progesteron yükseltmek için ne yapmalı, progesteron hormonu nasıl düşürülür. Progesteron hormonu hakkında.

Progesteron hormonu artıran bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Progesteron hormonu artıran bitkiler makalesinde süt hormonu eksikliği için kullanılan bitkileri bulacaksınız. Progesteron hormonu artıran bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Progesteron Hormonunu Dengeleyen Bitkiler

Adaçayı

Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Sarısabır

Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Civan Perçemi

Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen, idrar söktürücü özelliği olan bitki özellikle kadınlar için faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Aslan Pençesi

FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Progesteron hormonu artıran bitkiler makalesini okudunuz. Progesteron hormonu bitkisel tedavisi için detaylı bilgi için bize ulaşın. Progesteron hormonu hakkında detaylı bilgi için uzman hekime danışınız.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.