Progesteron Düşüklüğü İbrahim Saraçoğlu
1 Mayıs 2017
Doğal Progesteron İçeren İlaçlar
19 Mayıs 2017

Progesteron Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Progesteron Bitkisel Tedavi

Progesteron bitkisel tedavi, progesteron hormonu bitkisel tedavi, progesteron bitkisel tedavisi. Progesteron bitkisel tedavi yöntemleri hakkında makale.

Progesteron bitkisel tedavi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Progesteron bitkisel tedavi makalesinin devamında progesteron hormonunu düzenleyen bitkileri okuyabilirsiniz.

Progesteron Hormonuna Faydalı Bitkiler

Aslan Pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Adaçayı : Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Hayıt Tohumu : Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen, idrar söktürücü özelliği olan bitki özellikle kadınlar için faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Progesteron hormonunu dengeleyen bitkileri okudunuz. Progesteron hormonu bitkisel tedavisi için detaylı bilgi için bize ulaşın. Progesteron hormonu hakkında detaylı bilgi için uzman hekime danışınız.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.