Doğal Progesteron İçeren Bitkiler
27 Nisan 2017
Progesteron Düşüklüğü
28 Nisan 2017

Progesteron İçeren Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Progesteron İçeren Bitkiler

Progesteron İçeren Bitkiler, doğal progesteron içeren ilaçlar, progesteron düşüklüğüne bitkisel çözüm. Progesteron İçeren Bitkiler hakkında.

Doğal Progesteron İçeren Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Progesteron İçeren Bitkiler makalenin devamında yer almaktadır.

Progesteron İçeren Bitkiler

Adaçayı : Kadınlarda döl yatağı kaslarını uyarır. Aybaşı düzensizliklerini ve aşırı sancıları giderir. Östrojen hormonu içerir. Menopoz dönemi sıkıntılarını azaltır. Gece terlemelerini en aza indirger. (kaynak:saglikaktuel com)

Aslan Pençesi : FSH hormonu yüksekliğinde kadınlara tavsiye edilir. Kadınların erken yaşlarında adet kanamasının 3. gününde yapılan tetkiklerde FSH hormonunda yükselme olursa, erken menopoz riski meydana gelebilir. Hormonal dengesizlikle birlikte adet düzensizlikleri gelişmeye başlar. Bu durumu yaşayan bayanlara testere dişli aslan pençesi kürü tavsiye edilir. (kaynak : aslanpançesi gen tr)

Civan Perçemi : Kanı temizler. Balgam söktürür, öksürüğü keser. Baş dönmesi, bulantı, burun kanaması gibi hastalıklarda da çok faydalıdır. Yüksek tansiyon yani hipertansiyon için oldukça faydalı bir bitkidir. Sinirleri ve vücudu kuvvetlendirir. Bağırsak ve mide gazlarını giderir. İshali keser, yaraları iyileştirir. Mide kanamaları, mide basıncı, mide yanmasına karşı çayı içilirse büyük fayda sağlar. Mide kanserine dahi iyi gelici özelliği vardır. Migren gibi oldukça şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. Strese, sıkıntıya ve depresyona iyi gelir. Sakinleştirici etkisi vardır. Sırt veya romatizma ağrılarında da etkilidir. Osteoporoz yani kemik erimesine iyi gelmesi de civanperçemi faydaları arasındadır. (kaynak:sifalıbitkitedavisi com)

Sarısabır : Regl kanamasını artırarak aybaşı dönemini kolaylaştırır. (kaynak:saglikaktuel com)

Hayıt Tohumu : Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen, idrar söktürücü özelliği olan bitki özellikle kadınlar için faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir. (kaynak:nasilgecerbitkisel com)

Progesteron İçeren Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Progesteron bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Progesteron hormonu hakkında herşeyi sitemizde yer alan diğer makalelerde bulabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.